Testujemy niezawodność PLATINUM

Platinum Racing Team w 24 godzinnym wyścigu w Dubaju

 

Już 14-16 stycznia 2016 roku, na torze autodromu w Dubaju, Platinum Racing Team wystartuje w 24 godzinnym wyścigu. Zespół, którego sponsorem tytularnym jest ORLEN Oil, producent olejów marki Platinum, w trakcie sportowej rywalizacji pokona dystans niemal pięciu tysięcy kilometrów. Nad przygotowaniem i stanem technicznym pojazdów, wraz z olejami Platinum, będzie czuwał zespół doświadczonych mechaników. W 2016 roku, oprócz Dubaju 24H, firma ORLEN Oil jest zaangażowana w Rajd Dakar oraz wyścigi w ramach pucharu Porsche Platinum GT3 CCCE.

Dubaj 24h to pierwszy z serii sześciu wyścigów długodystansowych 24H Series powered by Hankook. Podczas wyścigu osiemdziesiąt najszybszych aut świata, kierowanych przez doświadczonych kierowców, zawalczy o zwycięstwo w prestiżowych zawodach, rozgrywanych w malowniczej scenerii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ciągu tej jednej doby najlepsi kierowcy pokonają dystans około pięciu tysięcy kilometrów!

W styczniowym wyścigu w Dubaju wystartuje zespół Platinum Racing Team złożony z pięciu kierowców. Porsche 991 GT Cup z numerem 90 poprowadzą: Robert Lukas, Patrick Eisemann, Chris Bauer oraz Santiago Creeli i Pablo Sancheza. Team wspierać będzie również trzynaście osób, dbających o przygotowanie, stan pojazdów oraz bezpieczeństwo i komfort członków zespołu.

Podczas tego widowiskowego i wymagającego wyścigu, na torze sprawdzone zostaną między innymi parametry wytrzymałościowe olejów. Dlatego wyścig w Dubaju to doskonały test dla olejów Platinum.

- Podczas wyczerpujących wyścigów 24 godzinnych, nie tylko zawodnicy, muszą być w idealnej formie. Pojazdy stające na starcie powinny być przygotowane w taki sposób, by ich stan odpowiadał niemal nowym samochodom zjeżdżającym z linii produkcyjnej. Każda nawet najmniejsza część musi być odpowiednio zabezpieczona. Ważne podczas wyścigu jest użycie odpowiednich produktów smarnych. Dubaj 24H to doskonały test na sprawdzenie niezawodności olejów – powiedział Janusz Czaduk, jeden z mechaników teamu.

- Obecność w projekcie specjalnym, jakim jest wyścig 24H w Dubaju to nie tylko skojarzenie marki Platinum z serią najszybszych i najbardziej wymagających wyścigów na świecie, ale przede wszystkim doskonały test niezawodności naszych produktów. Podejmując wyzwanie, chcemy potwierdzać jakość oleju Platinum, po to by kierowcy na co dzień mogli korzystać ze sprawdzonej technologii, która zapewnia bezpieczeństwo w każdych warunkach – powiedziała Anna Wiertel, Dyrektor marketingu ORLEN Oil.

Fani motosportu mogą śledzić wyścig online na stronie: www.24hseries.com/24h-dubai

Produkty w ofercie